spektakle profilaktyczne - Szkoła Podstawowa nr 2 w Golcowej - nowy projekt

Przejdź do treści

Menu główne:

aktualności

Spektakle profilaktyczne

     21 listopada gościliśmy w naszej szkole aktorów teatru „Kurtyna” z Krakowa, którzy zaprezentowali kolejne, niezwykle ciekawe i pouczające, spektakle profilaktyczne. Uczniowie klas 0-II obejrzeli spektakl, dotyczący perypetii młodziutkiego władcy, który chciał uniknąć zarządzania swoim państwem i postanowił uciec z zamku. Ostatecznie król Lucjan, przeżywszy w lesie przygody i spotkawszy osoby, które pomogły mu w pokonywaniu własnych słabości, powraca, by ofiarować poddanym pewność, że zamiast wymachiwać berłem, rozkazywać i groźnie trząść koroną, będzie doskonalił się w trudnej sztuce używania mądrej głowy i współczującego serca. „Jestem królem zamku” to utrzymane w konwencji baśni teatralnej przedstawienie, łączące elementy fantastyki i humoru oraz niosące głębokie przesłanie. Zaskakująca, skrząca się figlarnym dowcipem akcja spektaklu, wzbogaconą kontaktem z widzem, wciągnęła wszystkich uczniów do mądrej i zabawnej rozmowy o rzeczach ważnych i uniwersalnych. Spektakl bardzo się spodobał naszej szkolnej publiczności, a aktorzy za wspaniałą grę aktorską zebrali duże brawa.
     Starsi uczniowie obejrzeli spektakl „Moja historia”. Jego bohater to nastoletni Michał, którego pasją był komputer. W wirtualnym świecie stał się Mikaelem Robocompem, nieustraszonym i bezbłędnym strategiem internetowych bitew i gier. Wirtualni przyjaciele odnosili się do niego z szacunkiem, lajkowali wszystkie jego komputerowe poczynania. W życiu realnym Michał nie radził sobie już tak dobrze. Miał kłopoty z nauką, zwłaszcza historią. Nie umiał również nawiązywać kontaktów z rówieśnikami. Całe szczęście Michał w porę podjął wyzwanie, z pomocą życzliwych ludzi, zmienił swoje życie. Odbudował poczucie własnej tożsamości, przestał buntować się przeciwko zasadom obowiązującym w realnym świecie.
     Oba spektakle poruszały ciągle aktualne problemy młodych ludzi, którzy często nie mogąc poradzić sobie w realnym świecie, nie umieją sprostać wymogom współczesności, uciekają w świat wirtualny, udają kogoś, kim tak naprawdę nie są. Zdarza się, że sięgają po różnego rodzaju używki.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego